Dzisiaj jest: , imieniny:

Strona główna     |     Kontakt    |

    Odwiedź nas na Twitterze

tourshop.pl - wypoczynek w górach, na mazurach, nad morzem, hotele, ośrodki, pensjonaty, kwatery prywatne, agroturystyka

Świeradów dla biznesu

 
 

Świeradów wydarzenia

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
 

Świeradów mapa miasta

 
 

Witamy i zapraszamy do Świeradowa Zdroju!

Świeradów Zdrój to wspaniała miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona w Sudetach. Znajduje się tu uzdrowisko oraz dom zdrojowy z pijalnią wód.

Ponadto znajduje się tu wiele zabytków, pomników przyrody i innych atrakcji turystycznych. Dla miłośników przyrody warte zobaczenia są Góry Izerskie, o bogatej florze i faunie, otaczające miejscowość.

Świeradów Zdrój ma połączenie drogowe z Jeleniej Góry biegnące przez piękna Drogę Sudecką. Można tam także dojechać od strony Zielonej Góry przez Gryfów Śląski. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w oddalonym o 20km Gryfowie Śląskim, jednakże lepiej wysiąść w oddalonej o 40km Jeleniej Górze skąd połączenia autobusów PKS są lepsze. Świeradów Zdrój położony jest na wysokości 450-710 m.n.p.m. w dolinie rzeki Kwisy.

Atrakcje turystyczne Świaradowa Zdroju to m.in. Pomnik Żabki usytuowany u podnóża dolnego tarasu przed Domem Zdrojowym czy Łazienki Ludwika czyli budynek wybudowany przy dolnym źródle. Wczasowicze mogą zrelaksować się przy Żródle Cesarza Józefa, przy którym Cesarz Józef II odpoczywał spoglądając na utracony Śląsk, lub przy Źródle dr Adama. Dla wszystkich lubiących spacerować polecana jest Leśna Ścieżka Ekologiczna przedstawiająca w prosty sposób las i jego mieszkańców. Dla bardziej wytrawnych chodziarzy przyjemnością będzie poprowadzona leśnym traktem Ścieżka Zdrowia. W mieście znajduje się 9 drzew objętych ochroną w randze pomnika przyrody. Ważnymi zabytkami Świeradowa Zdróju są Dom Zdrojowy,Łazienki Leopolda, Chaty Sudeckie, Czarci Młyn czy malownicza Rezydencja Marzenie.

Świeradów Zdrój to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa o dużej liczbie miejsc noclegowych. Miejscowość ta słynie z uzdrowisk i pijalni wód. Znajdują się w niej dwa uzdrowiska - Świaradowa Zdrój oraz Czerniawa-Zdrój. 200-letnia tradycja miasta została zbudowana w oparciu o bogactwa naturalne takie jak: wody mineralne, wody radonowe, świerki czy borowinę. W miejscowości znajdują się trzy groty solne. Zarówno zimą, jak i latem pensjonariusze mogą skorzystać z 5 wyciągów. Można także wybrać się na przejażdżkę bryczką i saniami lub zapisać się do koła łowieckiego czy wędkarskiego. A to wszystko w otoczeniu przepięknych Gór Izerskich.

W Świeradowie Zdroju funkcjonuje wiele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych oraz kilkadziesiąt restauracji, barów i kawiarni.

Zaawansowani narciarze znajdą coś dla siebie w Kompleksie Narciarskim "Śnieżka", obejmującym siedem wyciągów i sześć nartostrad o różnej skali trudności. Narciarzy biegowych zadowoli trasa biegowa położona w Karpaczu Górnym.

 

Oferta Specjalna

 

Pogoda

 
Grupa Hoteli GRAND HOTELS